Време е за едно прекрасно нескафе освежување. Задолжително направете си дупла доза, бидејќи една чаша сигурно нема да ве задоволи!

Нескафе кулер

By Гастронаутка Published: May 4, 2013

  Време е за едно прекрасно нескафе освежување. Задолжително направете си …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Потопете го нескафето со врелата вода и измешајте убаво.
  2. 2.Ставете ги сите состојки во блендер и мешајте додека сите состојки не се соединат.
  3. 3.Послужете го пијалокот во висока чаша со цевка и посипете одозгора со издробеното колаче или додадете малку крупно рендано чоколадо.