Навистина би било штета да го пропуштите ова летно освежување, особено сега кога праските ги има во изобилство! Свртете го шејкерот неколку пати, соберете ги пријателите, и …. уживајте.

Сангриа со праски

By Гастронаутка Published: June 17, 2013

    Навистина би било штета да го пропуштите ова летно освежување, особено …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Во поголем бокал или сад ставете ги виното, ликерот и шеќерот и мешајте се додека шеќерот не се растопи.
    2. 2.Додадете ги праските исечени на парчиња и портокалот исечен на кругови или полукругови. Послужете го коктелот добро изладен или со повеќе лед.