Нема подобро освежување од овој „коктел“ која неодмана го спремивме и навистина не воодушеви. Ладна ароматизиран вода со лимон, цитрон и нане. Супер!

Ароматизирана вода

By Гастронаут Published: July 17, 2013

  Нема подобро освежување од овој „коктел“ која неодмана го спремивме и …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Лимонот, портокалот и зелениот лимон исечете го на кришки.
  2. 2.Во голем бокал додадете еден литар вода, ставете ги кришките и ставете еден грст ливчиња нане.
  3. 3.Бокалот оставете го во фрижидер најмалку еден час „коктелот„ добро да се олади, а потоа е спремен за пиење.