Комбинација која на прва можеби ќе ви се види чудна, но верувајте ни на збор. Ова вреди да го направите и пробате. Па, очекуваме и да ни пишете како ви се допадна и да споделите со нас некоја фотографија.

Банана леб со индиски ореви

By Тетка Биберче Published: August 19, 2013

  • Prep: 15 mins
  • Cook: 35 mins
  • Ready In: 50 mins

Комбинација која на прва можеби ќе ви се види чудна, но верувајте ни на …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Во сад, бананата излупете ја и со помош на виљушка, згмечете ја.
  2. 2.Во друг сад измешајте ги брашната, додадете овесни снегулки, мелени индиски оревчиња и прашок за пециво. Мешајќи, во смесата додадете ги шеќерот, водата, зачините како и згмечената банана.
  3. 3.Рерната загрејте ја на 180 степени. Смесата префрлете ја во сад за печење (20 см, кружен сад) и печете околу 30 до 35 минути.
  4. 4.Пред сервирање, оставете малку лебот да се олади. Добар апетит.