Ова е наједноставниот и најкремастиот сладолед кој може да си го направите во домашни услови. Верувале или не има само една состојка. Банана!

Банана сладолед

By Гастронаут Published: May 23, 2013

  Ова е наједноставниот и најкремастиот сладолед кој може да си го …

  Ingredients

  Instructions

  1. Исечкани банани1.Бананите исечкајте ги на кругчиња.
  2. Банани во замрзнувач2.Ставете ги во кеса за замрзување и оставете ги во ладилник најмалку 3 часа.
  3. Сладолед во сад3.Потоа бананите убаво испасирајте ги. Префрлете го сладоледот во сад и извадете топчиња. Послужете со декорација од чоколадни трошки.