Мммм, фино, вкусно, слатко и освежувачко коктелче. Прекрасно дополнување на буквално секоја чаша. Не пропуштајте!

Безалкохолен коктел со лубеница

By Гастронаутка Published: August 8, 2012

    Мммм, фино, вкусно, слатко и освежувачко коктелче. Прекрасно дополнување …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Исечете ја лубеницата на помали парчиња, а лимоните исцедете ги. Ставете се во блендер, додадете го медот и мешајте додека не се добие компактна смеса. Кога ќе биде готово, поминете ја смесата низ цедалка за да се осигурате дека нема да има парчиња лубеница низ сокот. Ставете го сокот да се олади добро во фрижидер пред да го послужите.
    2. 2.При служењето наполнете ги чашите околу 3/4 со сокот од лубеница, а остатокот дополнете го со ладна минерална вода и декорирајте со неколку ливчиња свежо нане или цитронела.