Супер комбинација од сок портокал, праска, кисела вода и додаток јаворов сируп. Кога ви се пие нешто освежувачко, ова е правиот избор. На здравје.

Безалкохолен пунч

By А.А. Published: September 10, 2013

  Супер комбинација од сок портокал, праска, кисела вода и додаток јаворов …

  Ingredients

  Instructions

  1. Праски и портокали1.Праската и портокалот исечкајте ги на парченца.
  2. Јаворов сируп2.Додадете јаворов сируп, промешајте и оставете 15 минути смесата да остстои.
  3. 3.Сипете сок од портокал.
  4. 4.Сипете кисела вода, промешајте, оставете го пунчот да се олади и послужете го.