Превкусна бисквит торта направена од само три состојки која сме сигурни дека ќе ја обожаваат вашите најмали и најмили. Ние искористивме производи на Витаминка и добивме совршен десерт. Препорака и вие да ја приготвите оваа торта.

Бисквит торта

By Тетка Биберче Published: March 18, 2013

 • Prep: 20 mins
 • Cook: 5 mins
 • Ready In: 25 mins

Превкусна бисквит торта направена од само три состојки која сме сигурни …

Ingredients

Instructions

 1. Сварен пудинг1.Сварете го пудингот од ванила според упатството на кесичката. Ние користевме пудинг од „Витаминка“.
 2. Наредени кекси во калап2.Садот кој ќе го користите како калап, обложете го со проѕирна фолија. Дното и страничните делови, наредете ги со бисквити. Ние користевме карамел бисквит на „Витаминка“.
 3. Пудинг на дното на калапот3.Сипете неколку лажици пудинг и распоредете го по површината. На овој начин, бисквитите подобро ќе се залепат.
 4. Редење на кексите4.Секој бисквит намачкајте го со малку пудинг и вертикално редете ги во калапот.
 5. Наредени кекси5.Повторете ја постапката се додека целосно не го исполните калапот.
 6. Истурање на чоколадниот пудинг6.Сварете половина чоколаден пудинг и додека е топол сипете го врз бисквитите.
 7. Кекс спремен за ладење7.Калапот удрете неколку пати од маса за да навлезе во сите пукнатини помеѓу бисквитите.
 8. Бисквит торта8.Ставете во фрижидер и оставете го барем неколку часа убаво да се стегне а потоа пресечете парче и послужете.