Крцкави, едноставни за подготвување и многу вкусни бисквити со чоколадо. Пробајте и уверете се…

Бисквити со чоколадо (cookies)

By Александра Published: February 4, 2014

  Крцкави, едноставни за подготвување и многу вкусни бисквити со чоколадо. …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во длабок сад измешајте ги сите состојки освен чоколадото. Замесете тесто во кое подоцна внимателно ќе ги додадете и чоколадните парченца.
  2. 2.Откако с`е убаво ќе се соедини, од тестото обликувајте топченца со тежина од околу 20 г малку сплеснувајте ги и редете ги во тава прекриена со хартија за печење.
  3. 3.Колачињата се печат во претходно загреана рерна на 180 степени, најмногу 10-тина минути. Внимавајте, времето на печење треба сами да го прилагодите според вашиот шпорет бидејќи зависно од дебелината и тежината на колачите, се разликува и времето на печење.
  4. 4.Од овие состојки излегуваат околу 45 колачиња.