Подготвувањето крофни во секое семејство е голема радост за гурманите, и за помладите и за постарите. Полнети со мармалад, традиционални со крем од чоколадо или бел крем, крофните се еден од најстарите десерти, кои се приготвуваат на разни начин.

Благи прженици

By Тетка Биберче Published: March 21, 2013

  • Prep: 20 mins
  • Cook: 15 mins
  • Ready In: 35 mins

Подготвувањето крофни во секое семејство е голема радост за гурманите, и …

Ingredients

Instructions

  1. Тесто за крофни1.Во длабок сад ставете да зоврие водата заедно со млекото, а потоа додајте го путерот, шеќерот, малку рендана кора од лимон, сода бикарбона и малку сол. Убаво измешајте ги состојките во тенџерето и по неколку минути тргнете го од оган.
  2. Додавање на јајца во смесата2.Во садот, додајте брашно и со лажица добро измешајте. Вратете го на оган и гответе се додека добиете густа, хомогена смеса. Тргнете го од оган и додајте ги јајцата и жолчката (едно по едно), секогаш мешајќи со дрвена лажица за убаво да се поврзат.
  3. Проверка дали маслото е загреано3.Во сад, ставете да се загрее масло за готвење. Со лажичка земете од тестото и ставете го да се пржи. Пржете ги на средна температура се додека не заруменат од сите страни, а потоа наредете ги на хартија за да го впие маслото.
  4. Полнење на крофни со крем4.Во меѓувреме подгответе го класичниот бел крем. Во сад измешајте 500 мл млеко со малку ванила и рендана кора од лимон и загрејте го. Во друг сад, изматете 5 жолчки заедно со 125 г шеќер и 50 г брашно. Земете цеделка и низ неа истурете го загреаното млеко во смесата со јајца и промешајте. Оставете го на оган, на средна температура, постојано мешајќи, варете го околу 10 до 15 минути.
  5. Готови благи крофни5.Готовиот крем ставете го во готварски шприц и наполнете ги сите прженици. Наредете ги на чинија, попрскајте ги со шеќер во прав и послужете ги.