MiGusto.mk – Мој живот. Мојот вкус!

Болоњезе Миш-меш

Болоњезе Миш-меш
Сите си ја знаеме и сакаме оваа летна манџа, во сите можни варијанти и комбинации. Ова е мојата Фант-астична варијанта.

Фантастичен Миш-меш

By Елена Ефтоска
Објавено: May 31, 2013

  Сите си ја знаеме и сакаме оваа летна манџа, во сите можни варијанти и …

  Состојки

  Подготовка

  1. 1.Пиперките исечете ги на поголеми парчиња и ставете ги да се пржат во подлабоко тавче или тенџере додека малку не омекнат.
  2. 2. Доматите изрендајте ги на крупната страна на рендето, па додајте ги во тенџерето каде што се пржеа пиперките.
  3. 3.Фантот подгответе го според упатството, додадете уште малку вода ако сакате поретко, и додадете го во тенџерето. Почекајте водата да зоврие и тргнете го од оган.