Уште еден вкусен рецепт од вештите раце на нашата пријателка Виолета. Бомбици од мелени кикирики. Едноставни за приготвување, а феноменални на вкус. Очекуваме да ни пишете како ви се допаднаа.

Бомбици од мелени кикирики

By Виолета Андреева Published: April 1, 2013

  Уште еден вкусен рецепт од вештите раце на нашата пријателка Виолета. …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Со миксер се матат жолчките заедно со шекер во прав, едно пакетче ванилин шекер и 250 г маргарин.
  2. 2.Потоа се додаваат кикириките, бисквитите и 1 дл сок (по желба).
  3. 3.Се размешува добро со миксерот па од смесата се прават бомбици. Се пепелат во мелени кикирики.