На мераклиите на енергетски плочки оваа наша комбинација сигурно ќе им се допадне. Идеални за оние кои постат, а не сакаат да се лишат од нешто вкусно и слатко. Во смесата можете дополнително да додадете и крупно исечкано јаткасто овошје или парчиња од било какво суво овошје.


За подготовка на вкусни рецепти потребни се квалитетни продукти, затоа ние ги користевме производите на Виталиа

Бонжита плочки

By Мигусто Published: April 15, 2013

  • Prep: 10 mins

На мераклиите на енергетски плочки оваа наша комбинација сигурно ќе им …

Ingredients

Instructions

  1. Подготовка на бонжита плочките1.Сомелете ги (истолчете) ги муслите, а потоа додадете ги другите состојки и добро измешајте. Какао крем таблата исечкајте ја на ситни парчиња и додадете ја во смесата.
  2. Бонжита плочки2.Плиток пластичен сад со форма на правоаголник обложете го со пластична фолија. Распоредете ја смесата врз фолијата, израмнете ја и ставете ја во фрижидер да отстои неколку часа додека смесата не се стегне.
  3. Бонжита плочки3.Извадете ја смесата од кутијата, отстранете ја фолијата и исечете плочки. Забелешка: Овие состојки се доволни за 25 плочки.