Вкусни колаченца во кои доминира вкусот на чоколадниот крем „Нутела“,а кои во комбинација со шоља кафе се одлична закуска. Добар апетит, со овој прекрасен рецепт на Александра.

Браунис со Нутела

By Александра Published: February 15, 2014

    Вкусни колаченца во кои доминира вкусот на чоколадниот крем „Нутела“,а …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Во длабок сад со маталка или вилушка се матат јајцата. Се додава малку оладениот путер, ванилата и шеќерот и с`е убаво се соединува. Постепено се додава и брашното и откако смесата е изендачена, се додава Нутела кремот.
    2. 2.Садот за печење се премачкува со путер, се излива смесата во него и се пече 15-тина минути во рерна претходно загреана на 180 степени.