Во моментите кога немате идеја што да ручате, а при тоа и не сте претерано расположени за готвење, ние имаме идеја која се надеваме ќе ви се допадне. Комбинација од компири и колбаси која се спрема многу кратко, а при тоа добивате одличен оброк кој ќе ги задоволи и оние пребирливите.

Брз ручек - компир и колбаси

By Гастронаут Published: October 8, 2012

  • Prep: 10 mins
  • Cook: 15 mins
  • Ready In: 25 mins

Во моментите кога немате идеја што да ручате, а при тоа и не сте претерано …

Ingredients

Instructions

  1. Состојки за брз ручек1.Колбасите пресечете ги на парченца. Направете мали попречни засеци за подобро да се испржат. Во меѓувреме компирите извадете ги од замрзнувач и и оставет ги да се одмрзнат.
  2. Ручек во вок тава2.Во вок тава ставете малку масло за готвење. Зачинете ги компирите и колбасиците и пржете ги околу 15 минути.
  3. Сос и јадење3.Додека да се испржат подгответе сос. Ние направивме сос со павлака, сенф и зачини. Целината беше комплетна. Брзо и вкусно!