Овој рецепт излезе од љубопитност, бидејќи ме интересираше дали може Фантот за сарми да се употреби и на овој начин, и да ви кажам, резултатот беше супер!

Брза мусака

By Александра Зелениковска Published: June 19, 2013

  Овој рецепт излезе од љубопитност, бидејќи ме интересираше дали може …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Меленото месо ставете го да се запржи заедно со ситно исецканиот кромид (околу 10-тина минути).
  2. 2.Растворете ја содржината на Фантот за пиперки и сарми на страна како што е дадено на упатството, а потоа измешајте го испрженото месо со неа.
  3. 3.Компирите исецкајте ги на кругови, намачкајте го тавчето за печење со масло и наредете еден слој компири.
  4. 4.Врз него истурете ја смесата со мелено месо и Фант, па пак наредете слој компири. Посипете малку масло и околу 100 мл вода одозгора и печете во загреана рерна на 200 околу 40 минути.