Ако сакате навистина да се чувствувате посебно во овие долги зимски вечери, пробајте ја оваа комбинација. Ем ќе ве загрее, ем ќе ве расположи… И не заборавајте, овој коктел најдобро се пие во друштво :).

Царско виски

By Гастронаутка Published: January 14, 2013

    Ако сакате навистина да се чувствувате посебно во овие долги зимски …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Измешајте го вискито со сокот од јаболка и сипете го во повисока чаша. Дополнете ја чашато до врвот со врела вода, а потоа додадете малку путерче и добро измешајте. На крајот посипете со цимет во прав или додете едно стапче.