Салата која многу често може да замени цел оброк. Полна со витамини, вкусна и едноставна за приготвување. Три основни предуслови зошто често треба да биде на вашето мени. Советот, експериментирајте со сосот и секогаш ќе имате нов нетипичен вкус.

Цезар салата

By Тетка Биберче Published: January 30, 2013

  • Prep: 10 mins
  • Cook: 10 mins
  • Ready In: 20 mins

Салата која многу често може да замени цел оброк. Полна со витамини, …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Зелената салата добро измијте ја, исцедете ја, исечкајте ја и оставете ја во фрижидер да се олади.
  2. 2.Меѓувремено, пилешкиот стек исечкајте го на парченца и пржете го на малку маслиново масло. Посолете, напиперете и оставете го на оган неколку минути се додека месото не добро не омекне.
  3. 3.Јајцата сварете ги и изрендајте ги.
  4. 4.Парчињата леб исечкајте ги на парченца и запржете ги во истиот сад во која го пржевте пилешкиот стек.
  5. 5.Подгответе го филот: со жица изматете ја жолчката, додадете сенф, маслиново масло, сок од лимон, ситно сечкано лукче и зачинете со малку сол и црн пипер.
  6. 6.Во здела за сервирање, ставете ја исечканата зелена салата, парчињата пилешки стек и ренданото јајце. Ставете и неколку парчиња сечкан домат.
  7. 7.Со сосот прелијте ја салатата, а одозгора рендан пармезан.