Како едноставно и на брзина да си приготвите вкусен десерт? Мигусто го има одговорот. Чоколадни колачиња со суво овошје, во овој случај брусница кои се топат во уста. Ако сте расположени за експериментирање искористете и некое друго овошје по ваш вкус.


За подготовка на вкусни рецепти потребни се квалитетни продукти, затоа ние ги користевме производите на Виталиа

Чоко браунис

By Мигусто Published: April 19, 2013

  • Prep: 10 mins
  • Cook: 30 mins
  • Ready In: 40 mins

Како едноставно и на брзина да си приготвите вкусен десерт? Мигусто го …

Ingredients

Instructions

  1. Подготвена смеса за чоколадни браунис1.Во подлабок сад, измешајте ги сите состојки за подготовка на чоколадниот браунис. На крај, додадете ја сушената брусница.
  2. Колач спремен за печење2.Смесата сипете во правоаголна тава обложена со хартија и печете ја во загреана рерна на 180 степени околу 30 минути.
  3. Чоко браунис3.Испечениот колач оставете го во топла рернанеколку минути и оставете го добро да се олади пред да го сечете на парчиња. Забелешка: Од овие состојки излегуваат околу 16 колачиња.