Зошто да купувате готова торта кога со малку умешност и благодарение на Мигусто, можете дома да направите совршен чоко лешник десерт идеален со него да честитате роденден или да прославите некоја семејна веселба.

Чоко-лешник торта

By Тетка Биберче Published: June 8, 2013

  • Prep: 20 mins
  • Cook: 40 mins
  • Ready In: 60 mins

Зошто да купувате готова торта кога со малку умешност и благодарение на …

Ingredients

Instructions

  1. Подготовка на пандишпанот1.Во метален сад, изматете ги јајцата заедно со шеќерот. Садот ставете го врз друг во кој има малку вода (варење на пареа) и ставете го оган. Додека се вари, константно мешајте се додека не се дуплира волуменот. Тргнете го на страна. Во 100 г брашно измешајте го какаото и внимателно додавајте го во смесата со јајце.
  2. Сечење на пандишпанот2.Калапот за печење (24 см дијаметар) намачкајте го со путер и наросете малку брашно. Смесата истурете ја и печете на 180 степени, околу 25-30 минути. Оставете да се олади и пандишпанот пресечете го на пола (надолж).
  3. Подготовка на фил3.На пареа, растопете го чоколадото заедно со млекото. Тргнете го настрана ,додадете желатин и ситно искршени лешници. Слатката павлака, со миксер, добро изматете ја и измешајте ја со растопеното чоколадо.
  4. Нанесување на кремата4.Врз едниот дел од пандишпанот, ставете го филот и со шпатула добро размачкајте го. Одозгора ставете го другиот дел од пандишпанот.
  5. Чоко-лешник торта5.Тортата оставете ја во фрижидер минимум три часа за добро да се олади и стегне.