Совршено фрапе, кое во себе содржи две прекрасни состојки кои се обожуваат. Чоколаден сладолед и плазма. Нема двоумење дека ова е еден од највкусните напитоци, кој освен што ќе ве освежи, поради  поголемата калориска вредност е одличен и како замена за појадок.

Чоко плазма фрапе

By З.А.З Published: June 19, 2012

  Совршено фрапе, кое во себе содржи две прекрасни состојки кои се …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во ладното млеко ставете го несквикот, потоа плазмата, сладоледод и добро промешајте.
  2. 2.По желба одозгора ставете шлаг и чоколадни трошки.
  3. 3.Декорирајте со плазма стапче и цевка.
  4. 4.Се пие веднаш.