За мераклиите на чоколадо имаме едно екстра пијалоче кое може да се пие во секој период на денот. Освежително, калорично коктелче кое е одлично во моментите кога ви треба екстра енергија, а при тоа имате потреба од нешто чоколадно. На здравје!

Чоколаден милкшејк

By Гастронаут Published: October 12, 2013

  За мераклиите на чоколадо имаме едно екстра пијалоче кое може да се пие …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во блендер ставете го млекото, сладоледот, какаото и шеќерот. Убаво изблендирајте.
  2. 2.Потоа додадете малку чоколаден прелив и повторно измешајте.
  3. 3.Префлете во убава висока чаша и декорирајте со малку чоколадни трошки. Одозгора по желба можете да ставете уште малку чоколаден сладолед.