Ако сте љубител на чоколадцата со мента од типот “After Eight”, тогаш сигурно ќе го обожавате и ова рецептче. Овие колачиња се едноставни и брзи за правење, а вкусот им е повеќе од прекрасен. На здравје!

Чоколадни бомбони со ментол

By Гастронаутка Published: January 30, 2013

  • Prep: 15 mins
  • Cook: 15 mins
  • Ready In: 30 mins

Ако сте љубител на чоколадцата со мента од типот "After Eight", тогаш сигурно ќе …

Ingredients

Instructions

  1. путерот се мати со шеќерот1.Вклучете ја рерната да се загрева на 170 степени. Со миксер убаво измешајте го путерот со шеќерот, а откако ќе се изматат додадете го прво едното, па потоа и другото јајце.
  2. растопено чоколадо2.Темното чоколадо растопете го на пареа или во микробранова печка, а потоа додадете 8 цели чоколадца со мента и мешајте додека и тие не се растопат.
  3. смеса од путер, чоколадо и брашно3.Во смесата со путерот прво додадете го брашното и екстрактот од мента, добро измиксирајте, а потоа додадете го и растопеното чоколадо и мешајте додека смесата не се изедначи.
  4. подготвени за печење4.Тавчето за мафини намастете го малку со путер или масло, а потоа со лажица ставете од смесата во секое калапче.Печете ги колачињата 13 до 15 минути или додека не се испечат добро (проверете со чепкалка). Извадете ги од калапчињата и оставете ги да се оладат.
  5. подготовка на филот5.Подгответе го филот. Ставете 20-тина чоколадца со мента да се растопат заедно со лажица путер. Потоа додадете уште 30 г ситно исечкано темно чоколадо.
  6. нанесување на филот6.Промешајте добро и врз секое колаче сипете по малку од филот, или едноставно потопете ги колачињата во него. Одозгора испрскајте малку ситно исечкани чоколадца со мента и оставете ги да се оладат.