Интензивната боја на какаото и вкусот на нескафето го прават овој колач едноставно кажано совршен. Вистинско интимно уживање во секој момент додека го јадете. Звучи ли примамливо? Или верувајте ни на збор или веднаш подгответе го.

Црн колач со нескафе

By Гастронаут Published: January 9, 2013

  • Prep: 15 mins
  • Cook: 45 mins
  • Ready In: 60 mins

Интензивната боја на какаото и вкусот на нескафето го прават овој колач …

Ingredients

Instructions

  1. Матење на шеќерот со путерот1.Во сад ставете го шеќерот и исечкајте го путерот на мали парченца. Со миксер матете се додека не добиете фина кремаста смеса.
  2. Додавање на јајца во смесата2.Потоа додавајте едно по едно јаце со постојано мешање.
  3. Млеко со нескафе3.Во меѓувреме во друг сад измешајте го млекото со кафетото и ванила екстрактот.
  4. Брашно со прашок за пециво4.Во трет сад ставето го брашното, со какаото, прашокот за пециво и додадете прстофат сол.
  5. Смеса за колач5.Смесата со брашно додадете ја во смесата со путер, шеќер и јајца. Постојано мешајте, а потоа додадете го млекото со кафето и ванилата.
  6. Смеса во тавче за печење6.По неколку миниту ќе добиете еднолична кремаста смеса. Префлете ја долгнавесто плехче за печење леб обложено со хартија за печење.
  7. Испечен колач7.Печете 40 минути во добро загреана рерна на 180 степени. Откако ќе се испече наросете малку шеќер во прав за декорација.