Нема подобра кујна од домашната. Секогаш знаете што состојки сте ставиле и што вкус да очекувате. Со оваа чоколадна бонжита нема дилеми. Само најдоброто затоа што тоа вие и го заслужувате. Превкусно деликатес парче енергија за прави сладокусци.

Домашна чоколадна бонжита

By А.З. Published: October 8, 2012

  Нема подобра кујна од домашната. Секогаш знаете што состојки сте ставиле …

  Ingredients

  Instructions

  1. Сите потребни состојки1.Овошјето, бадемите и лешниците исечкајте ги на парченца. И чоколадото исечкајте го на ситни парченца. Во сад, стопете го путерот со шеќерта и медот.
  2. Подготовка на бонжита2.Во поголем сад ставете ги сите состојки. Истурете го стопениот мед и мешајте се додека се добро не се соеднини.
  3. Тавче обложено со алуминиумска фолија3.Тавата обложете ја со алуминиумска фолија. Истурете ја целата смеса, добро распоредете ја и притиснете ја.
  4. Исечена бонжитка4.Домашната бонжита оставете ја да се олади. Кога е оладена, исечете парченца и сервирајте.