Супер здрава комбинација која одлично ќе ви заврши работа во моментите кога ви се пие нешто освежително, а при тоа е и многу богато со витамини и минерали. Зошто да купувате џусеви од маркет, кога може да си направeте домашен.

Џус од моркови и домати

By Гастронаут Published: December 3, 2013

  Супер здрава комбинација која одлично ќе ви заврши работа во моментите …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Морковите исчистете ги, потоа ставете ги неколку минути во вода што врие.
  2. 2.Доматите исто така потопете ги во топла вода, потоа остранете им гу лушпите и пресечете ги на парченца.
  3. 3.Морковите и доматите ставете ги во блендер и бледирајте додека не добиете фина смеса. (по желба џусот можете да го прецедите за да нема семки од доматите)
  4. 4.По желба ставете малку шеќер и џусот оладете го во фрижидер барем 30 миниту, а потоа е спремен за пиење. На здравје.