Чаша полна здравје. Нема подобар почеток на денот од свежо сокче, кое инстант ве буди и полни со енергија. Морков, крушки, сок од лимон и малку цимет. Одлична комбинација.

Џус за добро утро

By Тетка Биберче Published: February 25, 2013

    Чаша полна здравје. Нема подобар почеток на денот од свежо сокче, кое …

    Ingredients

    Instructions

    1. Состојќи за подготовка на сокот1.Морковите измијте ги и излупете ги. И крушките исчистете ги, излупете ги и отстранете им ги семките.
    2. Готов сок2.Во соковник (или во блендер) испасирајте ги, додадете сок од лимон и малку цимет. Декорирајте со свежо нане и густирајте го сокот!