Ви се јаде нешто благичко? Имам супер предлог. Колач се кој се подготвува многу брзо и едноставно. Ви треба само 15 минути за подготовка, потоа колачот оди на печење и е спремен за дегустација. Пишете ни како ви се допадна.

Едноставен колач

By Тетка Биберче Published: December 16, 2013

  • Prep: 15 mins
  • Cook: 40 mins
  • Ready In: 55 mins

Ви се јаде нешто благичко? Имам супер предлог. Колач се кој се подготвува …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Со миксер, на средна брзина, добро изметете ги јајцата заедно со шеќерот и кафениот шеќер.
  2. 2.Намалете ја брзината и постепено додавајте од водата и маслото за готвење.
  3. 3.Настрана, измешајте го брашното, прашокот за пециво и ванилиниот шеќер и додадете ги во смесата со јајца.
  4. 4.Рерната загрејте ја на 180 степени а калапот за печење намастете го и малку набрашнете го. Смесата истурете ја и печете околу 40 минути.