Класика појадок кој се подготвува на брзина, а има доволно висока калорична вредност да ве држи сити до ручек за да не пекате и досаѓате по дома со прашањето “а кога ќе биде готов ручекот”.

Едноставен појадок со сланина и кашкавал

By А.А. Published: August 19, 2012

    Класика појадок кој се подготвува на брзина, а има доволно висока …

    Ingredients

    Instructions

    1. Подготовка1.Модлите за печење ги премачкуваме со масло за готвење. Секоја кришка леб ја сечеме според големина на калапот и ја ставаме на дното. Одозгора ставаме парчиња сланина, рендан кашкавал и кршиме едно јајце. Посолуваме и запиперуваме.
    2. 2.Во загреана рерна печеме се додека јајцето не фати корупка, околу 10-тина минути.