Ако сте мераклии на школки Валентина има супер идеја како едноставно да приготвите превкусно мезе од школки. Добар апетит.

Едноставно мезе од школки

By Валентина Крстевска Published: July 2, 2013

  Ако сте мераклии на школки Валентина има супер идеја како едноставно да …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Школките ставете ги кратко да се варат во претходно зовриената засолена вода(максимум 5-10 минути откако ќе почнат да вријат).
  2. 2.Исцедете ја водата.На тефлонска тава ставете го маргаринот да се стопи, па пржете ги школките додека не добијат боја каква што Вие сакате.
  3. 3.по Ваш избор можете да ставите и сецкан свеж магдонос или копар, сецкан свеж лук или во гранули, свежо цеден сок од лимон, малку обарена брокула, сецкана марула или рукола..