Ви треба ли екстра енергија? Тогаш зошто да не го пробате овој енергетски шејк полн со витамини. Наш предлог е да го пиете рано наутро или по напорен тренинг.

Енергетски пијалок со ананас

By Гастронаут Published: April 2, 2014

  Ви треба ли екстра енергија? Тогаш зошто да не го пробате овој енергетски …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Внимателно излупете го ананасот. Ако тоа ви се чини како голем напор, слободно може да купите и ананас од конзерва.
  2. 2.Парченцата ананас, заедно со млекото, циметот и медот ставете ги во блендер. Убаво изблендирајте за да добете еднолична смеса.
  3. 3.Сервирајте во висока чаша. Одозгора може да наросите малку цимет и да декорирате со парче ананас.