ФАНТ ви овозможува брза и едноставна подготовка на вашите омилени јадења. Со ФАНТ мешавината за подготовка на гулаш и паприкаш ќе уживате во овие специјалитети без многу мака. Подравка и Мигусто ви посакуваат добар апетит!

ФАНТ гулаш и паприкаш

By Подравка Published: May 19, 2013

  • Prep: 10 mins
  • Cook: 45 mins
  • Ready In: 55 mins

ФАНТ ви овозможува брза и едноставна подготовка на вашите омилени …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Месото исечкајте го на коцки, ставете го во тавче со малку масло и полека додавајте вода додека месото да омекне, а водата да испари.
  2. 2.Кога месото ќе биде испржено, тргнете го садот од оган, додадете 700 мл млака вода и истурете ја содржината од ќесичката.
  3. 3.Вратете го садот на оган и гответе уште 15-тина минути.
  4. 4.Доколку подготвувате паприкаш, на готовото јадење додадете му околу 200 мл кисела павлака.