Нема ништо подобро од домашна скара. Пригответе брзи и вкусни ќебапчиња и плескавици со одличната ФАНТ мешавина. Повикајте ги пријателите и уживајте во добрата скара.

Фант ќебапчиња и плескавици

By Подравка Published: May 20, 2013

  • Prep: 10 mins
  • Cook: 15 mins
  • Ready In: 25 mins

Нема ништо подобро од домашна скара. Пригответе брзи и вкусни ќебапчиња и …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Содржината на ФАНТ кесичката истурете ја во сад со 70 мл млака вода. Добро промешајте ја и оставете ја да одстои неколку минути.
  2. 2.Потоа во садот додадете го мелено месо. Убаво измешајте за да добиена хомогена смеса.
  3. 3.Од подготвената смеа обликувајте ќебапчиња или плескавици. Пдготвените ќебапчиња или плескавици печете ги скара или тава.