Оваа ФАНТ мешавина за ќофтиња освен за основниот рецепт, можете одлично да ја искористите и подготовка на ролат со мелено месо и полнети јајца. Како и да одлучите, нема да погрешите.

ФАНТ ќофтиња

By Подравка Published: May 19, 2013

  • Prep: 10 mins
  • Cook: 15 mins
  • Ready In: 25 mins

Оваа ФАНТ мешавина за ќофтиња освен за основниот рецепт, можете одлично …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Содржината на кесичката за подготовка на ќофтиња истурете ја во 150 мл млака вода. Промешајте и оставете ја да отстои неколку минути.
  2. 2.На подготвениот ФАНТ додадете 500 г мелелено месо и добро промешајте.
  3. 3.Од поготвената смеса обликувајте ќофте и пржете ги на загреана масло.