Лилјана Илиева

 1. Медитерански меснати округлици
 2. Кремаст компир (победник во 2 циклус)
 3. Полнети пиперки
 4. Лесен летен ручек
 5. Полнети тиквички со шунка и сирење
 6. Полнети пирошки со мелено месо – Белаши
 7. Штипско ќофте
 8. Атин чорба
 9. Рататуј со плескавици
 10. Пита со месо
 11. Селско месо
 12. Крем супа од брокула и печурки
 13. Паста фажол
 14. ФАНТастични сарми од зелка
 15. Пролетен зеленчук
 16. Полнети крставици
 17. Вариво од леќа
 18. Гулаш со печурки

Александар Ефремов

 1. Ориз со сос од печурки
 2. Палента со сланина во болоњезе сос
 3. Шпагети со маслинки и сос 
 4. Телешка тава 
 5. Запечени болоњезе шпагети
 6. Тиквички со месо и кашкавал

Валентина Крстевска

 1. ФАНТастичен гулаш од лигњи и риба Филети (победник во 1 циклус)
 2. ФАНТастична тестенина со печурки и сос од печурки
 3. Јунешко Stroganoff
 4. ФАНТастична лазања

Елена Ефтоска

 1. Ќофтиња со млади компири
 2. Болоњезе миш-меш
 3. Гурмански ќофтиња

Зорица Поповска

 1. Ќофтиња од соја (победник во 3 циклус)
 2. Крем пиле со компир
 3. Полнети бабури

Борка Торбовска

 1. Мисиркино во сос
 2. Манџа со пилешко и печурки
 3. Вегетаријански гулаш

Јане Трајковски

 1. Ќофтенца во црвен сос
 2. Пилешко во сос од печурки

Сузана Тренчевска

 1. Турлитава

Анета Смилеска

 1. Рибја чорба

Сашка Стојановска

 1. Кременадли во сос од печурки

Душанка Јованова

 1. Пилешки стек со компир (победник во 4 циклус)

Ирена Спасеновска

 1. Гулаш со пилешко и зеленчук

Ивона Серафимовска

 1. Полнети тиквички

Никола Тодоровски

 1. Тестенини во сос од печурки
Елена Јованов

Тања Јованова

 1. Пролетен гулаш (победник во 5 циклус)

Ирена Тевчева

 1. Гурмански сендвич

Неда Петрова

 1. Полнети печурки на Неда

Лилјана Стоилова

 1. Најфантастично пилешко со макарони