Со оваа ФАНТ мешавина ќе направите супер брзи и супер вкусни полнети пиперки и сарми за многу кратко време. Пријатно.

ФАНТ полнети пиперки и сарми

By Подравка Published: May 5, 2013

  Со оваа ФАНТ мешавина ќе направите супер брзи и супер вкусни полнети …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Содржината на ФАНТ ќесичката измешајте ја добро со 100 мл млака вода и оставете ја да постои неколку минути.
  2. 2.Во подготвената ФАНТ мешавина додадете го меленото месо и оризот и добро промешајте.
  3. 3.Со оваа смеса наполнете ги пиперките, или свиткајте сарми од кисела зелка или лоза.
  4. 4.Наредете ги пиперките или сармите во подлабоко тенџере, додадете вода и оставете ги да се варат или печат според вкусот.