Сосот болоњезе можете да го употребите и за подготовка на лазањи, мусака, полнет зеленчук, печени јадења или едноставно послужете го со разновидни тестенини, ориз, палента или компир.

ФАНТ сос болоњезе

By Подравка Published: May 20, 2013

  Сосот болоњезе можете да го употребите и за подготовка на лазањи, мусака, …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Содржината на кесичката истурете ја во 300 мл млака вода. Мешајте со маталка се додека сосот не зоврие.
  2. 2.Со постојано мешање, гответе на тивок оган околу 5 минути или се додека сосот не ја добие потребната густина.
  3. 3.Со подготвениот сос послужете го со јадење по избор.