Вкусни шпагети болоњезе на кои ќе ви завидат и големите кувари. Брзо, вкусно и едноставно, трите вистински нешта кои треба да ве инспирираат да ја приготвите и пробате оваа комбинација.

ФАНТ шпагети болоњезе

By Подравка Published: April 29, 2013

  • Prep: 10 mins
  • Cook: 20 mins
  • Ready In: 30 mins

Вкусни шпагети болоњезе на кои ќе ви завидат и големите кувари. Брзо, …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Сварете ги шпагетите според упатството на пакувањето и оставете ги да се оладат.
  2. 2.Меленото месо запржете го на малку масло и тргнете го од оган.
  3. 3.Содржината од ФАНТ ќесичката потопете ја во 500 мл млака вода, со мешавината прелијте го испрженото месо и вратете го на оган додека течноста не зоврие.
  4. 4.Откако ќе зоврие, гответе уште 15-минути на средно јак оган со повремено мешање.
  5. 5.Послужете го сосот со сварените шпагети или со некои други тестенини.