Уште еден ФАНТастичен рецепт кој ни го испрати нашата читателка Драга. Пробајте го и вие, бидејќи готвењето со ФАНТ е вкусно, лесно, едноставно и баш фантастично 🙂

ФАНТастична сарма со лозов лист

By Драга Коларовска Published: June 20, 2013

  Уште еден ФАНТастичен рецепт кој ни го испрати нашата читателка Драга. …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Се става меленото месо, кромидот ситно сецкан, црвениот и црниот пипер да се запржи. Откако ќе се пропржи смесата се додава оризот.
  2. 2.Откако смесата ќе се соедини се става Фант две лажици. Посолуваме по потреба. Се виткаат сармите со смесата и се ставаат во поголем сад, па се дотура водата и се ставаат на оган да вријат.
  3. 3.При крајот се става една запршка со малку брашно, црвен пипер и масло. Добар апетит!