Комбинација од четири сирења и вашите омилени тестенини. Плус свеж босилок. Право совршенство зар не? Ние искористивме фусили, вие можете нешто по ваша желба. Брз, вкусен, квалитетен оброк кој се приготвува за десетина минути.

Фусили со четири сирења

By А.З. Published: September 26, 2012

  • Prep: 10 mins
  • Cook: 0 min
  • Ready In: 10 mins

Комбинација од четири сирења и вашите омилени тестенини. Плус свеж …

Ingredients

Instructions

  1. Варење на тестенината1.Тестенината сварете ја според упатството на пакетчето. Ние ги варевме околу 7 минути.
  2. Подготовка на сосот2.Во сад, растопете го путерот. Додадете брашно и мешајте. Додадете вода и зачинете. Откако ќе зоврие, најпрвин додадете моцарела и горзонзола а потоа и кашкавал.
  3. Мешање на тестенината со сосот3.Сосот истурете го во садот со сварената и исцедена тестенина.
  4. Сервирана тестенина4.Одозгора наросете со пармезан, ставете неколку ливчиња босилок и сервирајте веднаш, бидејќи тестенините се јадат секогаш топли.