Набавете убави лепиња, направете плескавици, малку салата и го добивате најубавиот домашен сендвич.

Гурмански сендвич

By Ирена Тевчева Published: June 26, 2013

  Набавете убави лепиња, направете плескавици, малку салата и го добивате …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во 70 мл млака вода истурете ја содржината од Фант кесичката. Промешајте и оставете ја да одстои.
  2. 2.Во сосот додадете го меленото месо и убаво промешајте. Ако сте мераклии ставете плус кромид и едно јајце.
  3. 3.Од смесата обликувајте плескавица и испечете ја малу масло. Додека ја печете плескавицата запечете ја и сланината.
  4. 4.Исечкајте марула, ротвица, крставичка и на маслото каде што се печеше ставете го лепчето од отворената страна.
  5. 5.Направете сендвич. Ставете малку салата, плескавица, парче сланина и тартар сос.