Некои го сакаат по ровко, некои тврдо варено, а оние неодлучните нешто помеѓу. Како и да е, варено јајце со некој додаток е совршена опција за вкусен појадок или пак за вечера. Кратко поучно видео како да сварите јајце по ваш мерак.