Земичките приготвени со интегрално брашно освен што се многу поздрави од останатите типови пецива направени со обично брашно имаат и извореден вкус. Идеални во комбинација со чаша јогурт и сиренце. Задолжително пробајте!

Интегрални брзи земички

By Тетка Биберче Published: November 13, 2012

  • Prep: 15 mins
  • Cook: 25 mins
  • Ready In: 40 mins

Земичките приготвени со интегрално брашно освен што се многу поздрави од …

Ingredients

Instructions

  1. 1.Во поголем пластичен сад измешајте го брашното, солта, ким и прашокот за пециво. Додадете го и крем сирењето и мешајте постепено додавајќи млака вода. Месете го тестото се додека не стане компактно.
  2. 2.Од тестото формирајте топка, па исечете го на мали делчиња и направете убави идентични топчиња.
  3. 3.Топчињата префрлете ги на хартија за печење. Премачкајте ги со изматете јајце и со нож засечете ги.
  4. 4.Печете ги во загреана рерна на 220 степени околу 12 do 15 минути и потоа намалете на 190 степени и печете уште околу 7 до 8 минути или се додека не добијат фина златно кафена боја.