Ако сакате овошни јогурти, тогаш сигурно ќе го обожувате овој освежителен и мноооогу здрав пијалок. Искористете ги малинките додека се свежи!

Јогурт со малини и банани

By Гастронаутка Published: July 22, 2014

    Ако сакате овошни јогурти, тогаш сигурно ќе го обожувате овој …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Сите состојки ставете ги во блендер и мешајте додека смесата не стане компактна.
    2. 2.Послужете во високи чаши и украсете со по една свежа малина.