Сочно, кремасто, мирисно и вкусно…. Предлог на Валентина е 0ва јадење да го послужите со нејзините лепчиња – кнедлики варени на пареа 

Јунешко Stroganoff

By Валентина Крстевска Published: June 2, 2013

  Сочно, кремасто, мирисно и вкусно.... Предлог на Валентина е 0ва јадење да …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Месото сварете го во експрес лонец со ловорот. Околу 5 дл од водата оставете да се олади.
  2. 2.Исецканите печурки и моркови пропржете ги на путерот.Додајте го месото и 2дл од водата во која се варело, сенфот, виното и мелениот црн пипер.
  3. 3.Динстајте околу 20-30 минути,па додајте ја и мешвината ФАНТ растворена во 3 дл од водата во која се варело месото. Оставете да се динста уште околу 30 минути.