Ммогумина од нас денот го започуваат со еден посебен ритуал. А тоа е шолја кафе за расонување. Некои преферираат турско, некои нес кафе со млеко, а  ние за денес спремивме една супер варијанта зачинета со калуа ликер. На здравје кафенце.

Кафе со калуа ликер

By Гастронаут Published: November 19, 2013

  Ммогумина од нас денот го започуваат со еден посебен ритуал. А тоа е шолја …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Во зовриена вода ставете една лажичка инстант кафе. Убаво промешајте.
  2. 2.Додадете го ликерот од кафе познат како калуа. Ставете една шолјичка млако млеко.
  3. 3.Одозгора декорирајте со шлаг пена и наросете цимет.