Карамелизирани праски со додаток сладолед од ванила. А, одозгора сосче и дробени индиски оревчиња. Мјамиии. Феноменален домашен афродизијак кој ќе ја потикне вашата фантазија. Задолжително направете повеќе. Нека има 🙂

Карамелизирани праски со сладолед

By А.А.З Published: July 27, 2012

    Карамелизирани праски со додаток сладолед од ванила. А, одозгора сосче и …

    Ingredients

    Instructions

    1. 1.Праските исечете ги на половинки и исчистете ги од семките. Во грил тава растопете путер, ставете цимет и шеќер и на тивок оган гответе ги праските додека не добијат убава карамелизирана боја. Нема да ви треба повеќе од 10 минути.
    2. Готово за миг2.Сервирајте парченце праска со топка сладолед од ванила, а одозгора посипете од сосчето во кое се карамелизираа праските. Наросете дробени индиски оревчиња. Едноставно, но бескрајно вкусно десертче.