Како главен кувар по дома, најчесто кога ја нема сопругата морам да има решение за брз и вкусен ручек. Ова е комбинацијата која ја спремив токму денес.

Ќофтенца во црвен сос

By Јане Трајковски Published: May 25, 2013

  Како главен кувар по дома, најчесто кога ја нема сопругата морам да има …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Меленото месо измешајте го со презла, додадете малку вегета и едно јајце. Направете смеса и обликувајте мали топченца.
  2. 2.Во тава за пржење ставете малку масло и испржете ги ќофтенцата.
  3. 3.Спремете ја фант болоњезе смесата. Во сад на оган ставете 300 мл вода, ставете од смесата и повремено мешајте.
  4. 4.Откако смесата ќе биде готова, сервирајте во чинија со додаток неколку ќофтенца. На здравје јадење.