И коктел и десерт, две во едно уживање. Овие стапчиња освен што ќе ве разладат, бидете сигурни дека ќе ја разубават вашата маса. Бидете кул и поканете ги пријателите на вечерно коктелче, кој ќе ги импресионира со својот вкус и изглед.

Коктел лубеница на стапче

By Гастронаут Published: August 28, 2012

  И коктел и десерт, две во едно уживање. Овие стапчиња освен што ќе ве …

  Ingredients

  Instructions

  1. Состојки во блендер1.Лубеницата исечете ја на парчиња. Ставете ги парчињата во блендер заедно со шеќерот. Измиксирајте.
  2. Процедување2.Добиената содржина убаво процедете ја. Во садот додадете цеден сок од зелен лимон и текила.
  3. Подготовка на стапчињата3.Подгответе ги стапчињата. Исечете 10 кручиња зелен лимон и на секое во средина ставете по едно стапче.
  4. Пред замрзување4.Во пластични чаши налијте од подготвената смеса. Одозгора на секое ставете стапче со зелен лимон.
  5. Спремно за дегустација5.Ставете ги во замрзнувач преку ноќ убаво да се стегнат. Извадете ги непосредно пред дегустација.