Во истовреме освежителен, полн со витамини, но и алхохолен коктел. Одлична варијанта за загревање пред вечерно излегување.  Задолжително пробајте.

Kоктел од мандарини и боровница

By Гастронаут Published: November 28, 2012

  Во истовреме освежителен, полн со витамини, но и алхохолен коктел. …

  Ingredients

  Instructions

  1. 1.Исцедете ги мандарините. Свежиот сок ставете го во шејкер заедно со сокот од боровница и водката.
  2. 2.Ако сакате да добите по нежестока варијанта ставете и кисела вода. Добро промешајте. Шејкерот оставете го 15 минути во фрижидер коктелот добро да се олади.
  3. 3.Сервирајте во убави чаши. По можност со некоја коцка лед. На здравје.